60 Yıllık Tecrübemizi Geleceğe Taşıyoruz

Tarihçemiz


TarihçemizGür Nakliyat temeli 1950 yılında Cevdet Sanaç tarafından Elazığ'da atılmıştır. Firmanın kurucusu, rahmetli büyüğümüz Cevdet SANAÇ 20 yıl boyunca Elazığ ve civarına, dönemin Türkiye şartlarına paralel olarak tarım ve hayvancılık nakliyesi alanında hizmet vermiştir. 1971 yılında Gür Nakliyat'ı kurmuş ve bu tarihten sonra hizmet verdiği sektör ve bölgeleri genişletmiştir.

Firmanın  Elazığ merkezli yurtiçi nakliye faaliyetinin referans listesi ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşlarından oluşmaktadır.Bunların önde gelenleri,Elazığ Çimento AŞ, Devlet Malzeme Ofisi, Toprak Mahsulleri Ofisi, Etibank Ferrokrom İşletmeleri, Tügsaş Gübre Fabrikası, Karadenizbirlik Yağ Fabrikası, Et ve Balık Kurumu, Sivas Tarım Kredi Kooperatifi,Silvan Sanayii A.Ş., Çemaş A.Ş, Çemtaş A.Ş, Döktaş A.Ş, olarak sıralanabilir.

Daha sonra merkezini İzmire taşıyan Gür Nakliyat başta Batıçim Batı Anadolu Çimento San.A.Ş, Batısöke Çimento A.Ş, Akçansa Çimento A.Ş ve Çimentaş A.Ş olmak üzere Türkiyenin pek çok noktasında nakliye hizmeti vermektedir. Çimentaş Trakya A.Ş'den Bulgaritan ve Makedonyaya, Kars Çimento A.Ş den Nahçivan'a taşıma yaparak yurtdışında faaliyet göstermiş, Gürcistan içinde de çimento nakliyesi gerçekleştirmiţtir. Ayrıca Ciner Holding, Nuh Beton, Akçansa Çimento ve Metin Ürkmez Demir Çelik firmalarıyla Türkiye'nin bir çok noktasına nakliye hizmeti vermektedir.

1998 yılında kendi varlığını devam ettirerek Anadolu Nakliyat firması ile Gür-an Nakliyat'ı kurmuş, böylece çok daha güçlü ve hizmet ağı çok daha geniş bir şekilde sektördeki yerini almıştır.


Gür nakliyat, 2006 yılında inşaat ve çimento sektöründeki gelişmelere paralel olarak hazır beton alanına da adım atmıştır.Bu konuda beton pompaları ve transmikserleri ile bir çok hazır beton santraline hizmet vermektedir.